Makaleler

İKTİSAT VE TOPLUM DERGİSİ ASAF SAVAŞ AKAT İKTİSAT ÖDÜLÜ

İktisat ve Toplum Dergisi ile Prof. Dr. Asaf Savaş Akat 10.000 TL Ödül Veriyor

2010 yılında yayın hayatına başlayan, güncel iktisat konularının ele alındığı, iktisat ve diğer disiplinlerden Türk ve yabancı akademisyen ya da uzmanların makaleleriyle ve felsefe, kültür-sanat alanlarındaki çok değerli yazıların yayımlandığı İktisat ve Toplum Dergisi, alanda önemli bir eksikliği gidermeyi başardı. Yayımlanmaya başladığı yıldan itibaren arşivlenmesi gereken bir dergi olma özelliği ile geniş bir okuyucu kitlesine ve iktisat alanında önemli bir yere sahip oldu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucu üyelerinden ve halen burada öğretim üyesi olan Prof. Dr. Asaf Savaş Akat ise, Türkiye’nin önemli akademisyenlerinden ve ekonomistlerinden biridir.

İktisat ve Toplum Dergisi ile Prof. Dr. Asaf Savaş Akat;  araştırmacıları, iktisat alanındaki çalışmalara özendirmek, Türkiye’deki iktisat yazınının artmasına katkıda bulunmak, iktisat yazarlarını desteklemek ve makalelerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla, jüri değerlendirmesi sonucunda birinci sırada olan makalenin 10.000 TL alacağı, İktisat ve Toplum Dergisi Asaf Savaş Akat İktisat Ödülü adlı bir iktisat makalesi yarışması düzenliyor.

Ödül için, 40 yaşın altındaki kişiler, son iki yıl içerisinde bir basılı medyada yayımlanmış olan iktisat makaleleriyle başvuru yapabiliyor.

Ödülü Kazanan, İktisat ve Toplum’un 100. Sayısında Açıklanacak

Makaleler 7 kişilik bir jüri tarafından değerlendirmeye alınıyor. Jüri değerlendirmesi sonucunda 10.000 TL ödüle layık görülen eserin, İktisat ve Toplum Dergisi’nin Şubat 2019 tarihinde çıkaracağı 100. sayısında açıklanacağı yarışmanın başvuru koşullarına ve detaylarına http://www.iktisatvetoplum.com/yarisma adresinden erişilebiliyor.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir